EKCP-KP-1-2022/3-000709 Tura

Együtt könnyebb

A vissza nem térítendő támogatás összege: 400.000 Ft

A közösségépítés fontos lehetősége a nyári Oratórium. Ezt a programot a turai plébánián 5 napra terveztük és valósítottuk meg. Kézművesfoglalkozások, színjátékok, beszélgetések, játékok váltották egymást. A vásárolt sörpadszetteket is nagy örömmel vette birtokba a vidám csapat. Az étkezésekhez alapanyagokat vásároltunk. Konyhai eszközkészletünket is bővítettük új készletekkel. A könyvek vásárlásával maradandó értéket teremtettünk.

EKCP-KP-1-2021/1-572 Tura

A vissza nem térítendő támogatás összege: 400.000 Ft

Hittanos találkozót szerveztünk azon Egyházközségek hittanosai részvételével, amelyek a plébános atya irányítása alá tartoznak: Vácszentlászló, Valkó és Tura hittanosai vettek rajta részt. A három Egyházközség hitoktatói lelkesen készítették elő a programot.

EGYH-EOR-20-P-0091

A tető felújítására 99 949 000 Ft vissza nem térítendő támogatást kaptunk. Hálásan köszönjük!

A turai templom tetőcseréjére került sor a támogatásnak köszönhetően.

Az előzetes szakértői vélemények alapján szükségessé vált a felújítás. Az állványzat felállítását követően megkezdődtek a munkálatok. A tető teljes bontása megtörtént. A korrodálódott lemez eltávolítása, a faelemek cseréje is megvalósult

Külön vasszerkezeteket építettek be, amelyek által a tető súlya a falakra függőlegesen nehezedik, így nem tolja szét a falakat.

A torony bádogfedését is új lemzekre cserélték.

Az ácsmunkák a tetőfedéssel folytatódtak. Mázas cserepek kerültek a bádogok helyébe.

Hosszútávú megoldáson gondolkodtunk, hogy a tetőt megóvjuk a mohásodástól.

Az eresz és az esőcsatornák felújítása  is megtörtént.

Felújítás előtt:

Felújítás alatt:

Felújítás után:

EGYH-KCP-19-1067

Magyarország Kormánya több éve támogatja a közösségeket, mert ezek által van csak jövőnk. Köszönjük!

Eredményesen pályáztunk:

A projekt azonosítója: EGYH-KCP-19-1067

Pályázat címe:  A jövő a közösségekből épül

Támogatás összege: 400.000 Ft (100 %-ban vissza nem térítendő támogatás)

Tura város a hagyományos vallásosságot tekintve igen élen járt. Sok kis közösség alakult és alakul ma is. Korunk értékválsága azonban megérintette az itt lakókat is. A közösségekben lévők száma csökkent. A lakosság összetételében jelentős változás következett be. Ezeket figyelembe véve szükség van a megújulásra, a közösségek megerősítésére és a változatos, vonzó, értékes tevékenységekre az előrehaladás érdekében. Ezen célok megvalósításához vettük igénybe az Egyházi Fejlesztők (NCD) segítségét.

Az Egyházközség aktuális helyzetét állapotfelméréssel tártuk fel az NCD-kérdőívek segítségével.

Ezt követően sor került az erősségek és a gyengeségek megállapítására.

A közösségfejlesztésben segítségül hívtuk a szakirodalom adta lehetőségeket. Szakkönyvek vásárlásával segítettük a hitoktatókat a nevelési problémák megoldásában.

Ha lehetőség adódik, akkor ezt a munkát tovább folytatjuk.

Irodai ügyintézés telefonon való egyeztetés alapján történik.