A súlyosbodó járványhelyzetre való tekintettel, a Váci Egyházmegyében 2021. november 1. napjától az alábbiakat rendelem el.

1.     A szentmiséken és a többi templomi szertartás alkalmával a maszk használata kötelező.

2.     Áldoztatni misében és misén kívül is csak kézbe szabad.

3.     A kézfogás a béke jelének átadási módjaként semmilyen formában nem megengedett.

4.     Akik félsőlégúti betegség tüneteit észlelik magukon (köhögés, tüsszögés, orrfolyás), ne menjenek templomba. Természetesen ebben az esetben rájuk nem vonatkozik a vasárnapi misén való részvétel kötelezettsége.

5.     A szenteltvíz-tartókat ürítsük ki.

6.     Gyakran tisztítsuk a kilincseket és a padokat.

7.     Valamennyi szertartás és egyéb közösségi vagy más alkalom során továbbra is kiemelt figyelmet kell fordítani az egymástól való biztonságos távolság megtartására és a kézfertőtleníté

Köszönöm mindenki türelmét, vigyázzunk egymásra!

Vác, 2021. október 28.

Marton Zsolt s. k.